Гальмівна рідина в системі гальмування Шевроле Авео є одним з найважливіших елементів. Саме вона відповідає за передачу зусилля від циліндра безпосередньо на елементи системи, встановлені на колеса авто.
Щоб рідина могла нормально виконувати свої функції вона повинна відповідати ряду вимог:
Гальмівна рідина для Шевроле Авео складається з основи і присадок. У складі основи можна спостерігати до 98% полігліколей або силікону. Проте у більшості випадків використовується саме полігліколь.
Інша частина складу рідини являє собою різні присадки. Вони виконують різні додаткові функції:
Краще не допускати змішування різних гальмівних рідин. У разі крайньої необхідності допускається змішування рідин, виконаних на одній основі. Змішувати рідини на різних основах категорично заборонено.
На Шевроле Авео можна використати гальмівну рідину DOT- 4. Вона призначена для автомобілів з дисковими гальмами в умовах міської їзди (режим розгін-гальмування). Відповідно, має необхідні робочі характеристики.
Певної періодичності заміни гальмівної рідини в системі немає, хоча цей параметр і вказується виробником авто. Орієнтуватися необхідно на стан рідини в розширювальному бачку.
Сигналом необхідності є зміна кольору рідини, поява сильного осаду, порушення однорідності. Крім того, сервіси проводять вимір температури з використанням спеціального устаткування, що також дозволяє визначити стан рідини.
У більшості випадків термін заміни гальмівної рідини на основі з полігліколя складає 2-3 роки, на силіконовій основі – 10-12 років. Проте все залежить від умов експлуатації авто і якості залитої рідини.
Для проведення заміни гальмівної рідини в даному випадку використовуватиметься компресор, нова рідина, ключі на 9 і 10. Також заздалегідь з автомобіля демонтовані усі колеса, що дозволить виконати професійне прокачування системи.
Щоб без проблем замінити гальмівну рідину виконуємо такі дії:
Таким чином можна без зайвих проблем замінити гальмівну рідину в Шевроле Авео. За відсутності вакуумного насоса можна просто прокачати гальма простим старим способом. Проте завжди важливо перевіряти працездатність гальм перед тим, як виїхати на жваву ділянку.