Пн-Пт 8:50-19:00 / Сб 9:00-16:00
RU | UA
Кошик
Ви вибрали: 0 товарів

Заміна гальмівної рідини Деу Ланос, прокачка гальм

06.05.2021 | Lanos

Однією з регламентних процедур при обслуговуванні Деу Ланос являється заміна гальмівної рідини. Її проведення потрібно для підтримки стабільної роботи системи гальмування.

Рідина у бачку

Від якості і поточного стану рідини багато в чому залежить ефективність гальмування, а також загальний стан усієї системи.

При значному погіршенні якості рідини краще відмовитися від експлуатації автомобіля до проведення заміни.

 • У більшості випадків проводити заміну рідини потрібно буде кожні 2-3 роки, проте періодичність такої операції залежить від безлічі чинників.
 • Виникає необхідність заміни унаслідок втрати нею своїх характеристик, а також вбирання вологи.

Через це гальмівна рідина може закипіти і своєчасно не впоратися з поставленою функцією.

Значна кількість вологи в ГР призводить до утворення корозії в системі гальмування, при цьому потрібно буде замінити запчастини Деу Ланос з системи гальмування.

Провести заміну гальмівної рідини необхідно в таких випадках:

 • Пройшов термін, встановлений виробником автомобіля.
 • При виникненні поломки в гальмівній системі Деу Ланос (ушкодження шлангів, циліндра).
 • Проводилася заміна окремих елементів гальм або усієї системи.
 • Всередину системи потрапила вода або повітря.

Попадання вологи відбувається з цілого ряду причин:

 • Сильний знос сальників.
 • Ушкодження ущільнюючих закотів.
 • Авто довго простояло без експлуатації.
 • Помилки при виборі гальмівної рідини, через що змішуються рідини з різними складами.
 • Знос розширювального бачка.

Знос трубки

Навіть при попаданні в гальмівну рідину Деу Ланос усього лише 3-4% волога істотно підвищується вірогідність її закипання. Це може привести до відмови гальм або блокування циліндрів.

На періодичність проведення заміни гальмівної рідини автомобіля впливають такі чинники:

 • Рекомендації виробника, яких краще дотримуватися. В деяких випадках виконувати заміну рідини краще навіть раніше, ніж вказано в інструкції по відходу і експлуатації авто.
 • Склад використовуваної рідини. Чим він новіший і сучасніший, тим рідше проводиться заміна. Проте не варто використати ультрасучасні склади для старих авто із-за несумісності матеріалів комплектуючих і речовин в рідині. 
 • Умови експлуатації автомобіля. Якщо автомобіль експлуатується багато або погано обслуговується, то заміна повинна проводитися частіше.
 • Важливо враховувати стан трубок, сальників. Також при частих різких гальмуваннях або при регулярних попаданнях в пробки інтервал заміни рідини необхідно скоротити.

Якщо ж інструкції немає, тобто декілька простих стандартних рішень по интервальности проведення заміни гальмівної рідини:

 • Кожні 2-2,5 року або 50 тисяч км пробігу.
 • За умови, що Деу Ланос не експлуатувався більше року.
 • Проведення будь-яких ремонтних робіт в гальмівній системі, які вимагають порушення її герметичності. Обслуговування супортів і заміна гальмівних колодок в даному випадку не враховуються.
 • При перевірці рідини виявилося її сильне забруднення, включаючи зміну кольору і утворення осаду. Також проводиться вимір вологості за допомогою спеціального пристрою при його наявності – рівень вологи не має бути вищий 3%.

Вимір вологи в гальмівній рідині

Важливо, щоб в процесі заміни гальмівної рідини використовувалася рідина відповідного складу.

Також необхідно мати шматок тканини або іншого матеріалу, яким можна витерти гальмівну рідину з пластикових і гумових поверхонь, якщо випадково проллєте її.

Як замінити гальмівну рідину Деу Ланос самостійно

Для проведення заміни гальмівної рідини знадобиться ключ на 10 і на 9. Також необхідно підготувати запас гальмівної рідини в достатньому об'ємі. Не зайвим мати півлітрову пляшку.

Готуємо усе необхідне

Для того, щоб замінити рідину заздалегідь за допомогою шприца витягаємо залишки старої з розширювального бачка. Після цього заливаємо повний бачок нової.

Шприцом вибираємо стару рідину з бачка

При проведенні заміни рідини на гаражній ямі, естакаді або підйомнику зняття коліс не знадобиться. Якщо ж такої можливості немає, то домкратом підводимо авто і знімаємо по черзі колеса.

Знімається колесо

Заміна проводиться по черзі на кожному колесі. Розпочинаємо із заднього правого, після цього переднє ліве, заднє ліве і переднє праве. Закінчуємо заміну гальмівним циліндром Деу Ланос.

Заміну проводимо по черзі

Процес заміни рідини досить простий. Після заливки повного бачка в певному порядку по черзі відкручуємо штуцера. Для цього ззаду знадобиться ключ на 9, спереду на 10. Чекаємо, поки витече приблизно 100-150 миллилитров рідини, і зливаємо її з пляшки.

Спочатку зливаємо 100-150 мл рідини

Після цього стежимо за кольором рідини, що стікає в пляшку. Коли потече нова, буде помітно, і можна прикручувати штуцер на місце.

Не забуваємо стежити за рівнем рідини у бачку. Своєчасно доливаємо рідину, щоб не отримати повітряні пробки в системі. Інакше доведеться надалі проводити прокачування системи.

Доливаємо рідину у бачок

В останню чергу знаходимо і відкручуємо штуцер гальмівного циліндра. Знаходиться він практично під акумулятором. Тут операція проводиться аналогічно з штуцерами на колесах.

Зливаємо рідину і з гальмівного циліндра

Після заміни гальмівної рідини у такий спосіб прокачування гальм Деу Ланос не знадобиться. Проте краще перевірити працездатність гальм перед виїздом на ділянки з інтенсивним рухом.

Розкажіть друзям

» Всі новини


Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Заміна гальмівної рідини Деу Ланос, прокачка гальм"

Відгуки: 0
Оцініть статтю:
.