Пн-Пт 8:50-19:00 / Сб 9:00-17:00
RU | UA
Підписка на блог
Ваше ім'я*

Email*✓ Огромный выбор ✓ Гарантия ✓ ⏩ Подбор запчастей Шевроле, Дэу
КошикВи вибрали: 0 товарів

Як замінити клапан ЄГР Шевроле Авео Т250

26.08.2019 | Aveo

Оригінальний заводський клапан ЄГР Chevrolet Aveo має солідний робочий ресурс, порівнянний з терміном гарантійної експлуатації автомобіля, близько 150 000 (км) пробігу. Але у практиці сертифікованих СТО зустрічаються випадки, коли клапан ЄГР Шевроле Авео вимагає заміни.

Найчастіше виходить з ладу датчик положення штока клапана ЄГР. Рідше зустрічаються випадки, коли клинить хід самого штока клапана. Буває й таке, що перегорає котушка, що приводить до руху шток.

Про несправність ЄГР можна дізнатися по аварійному індикатору Check Engine. Коди помилок:

 1. Р0400 – рециркуляція відпрацьованих газів вийшла за межі регулювання
 2. Р0406датчик сигналізує про недостатній рівень рециркуляції відпрацьованих газів

Регламент обслуговування автомобіля Chevrolet Aveo наказує проводити ремонт клапана ЄГР шляхом його повної заміни на робочий аналог. Автор відео на своєму досвіді переконався, що вузловий ремонт клапана ЄГР не приносить очікуваного результату. Кустарно відремонтований ЄГР дуже швидко виходить з ладу.

Клапан ЄДР

Покрокова інструкція, як замінити клапан ЄГР Chevrolet Aveo

 • Зупиняємося та глушимо машину.
 • Відкриваємо капот та відкидаємо дріт «-» від акумуляторної батареї.

Відключаємо "-" від АКБ

 • Відключаємо дротову колодку від клапана.
 • Відкручуємо 2 болта, якими кріпиться клапан ЄГР.
 • Відключаємо дротову колодку від клапана

Відкручуємо 2 болта

 • Демонтуємо клапан. Не втратьте прокладку клапана ЄГР, так як у комплекті з новим клапаном прокладки може й не виявитися.

Демонтуємо клапан

 • Ставимо на місце старого новий клапан.

Ставимо на місце старого новий клапан

 • Зверніть увагу, після відключення живлення від ЄГР треба буде скидати помилки Check Engine. Підключаємо сканер.

 

Підключаємо сканер

 • Піднімаємо передні колеса. Це потрібно для того, щоб імітувати роботу двигуна на швидкості. Адже клапан ЄГР вступає у роботу тільки на швидкості понад 40-50 (км/год).

Піднімаємо передні колеса

 • Робимо скидання помилок.

Робимо скидання помилок

Як заглушити клапан ЄГР

Багато майстрів воліють глушити роботу клапана ЄГР. Робиться це за допомогою установки саморобної металевої прокладки, у якій відсутній один з отворів циркуляції відпрацьованих газів.

Прокладка

Установка саморобної прокладки дозволяє запобігти надходженню відпрацьованих газів назад у впускний колектор.

У даного методу є вельми й вельми велика кількість прихильників. Головною перевагою глушіння ЄГР є захист клапанів та поршневої групи від нагару та інших побічних продуктів, які виробляє камера згорання 4 циліндра. Додатково штатний каталізатор вихлопної системи може кришитися по мірі зносу. Крихти від каталізатора засмоктуються ЄГР, а потім надходять прямо у циліндри, що сприяє прискореному зносу всієї поршневої групи.

Але у глушіння ЄГР є й супротивники. Справа у тому, що системна логіка Шевроле Авео враховує підмішування відпрацьованих газів у паливно-повітряну суміш. Якщо перекрити регулярне надходження відпрацьованих газів з 4 циліндра у впускний колектор, то порушується пропорція приготування паливно-повітряної суміші. Якщо майстер й зважився заглушити клапан ЄГР, то неодмінно потрібно робити перепрошивку системної логіки. Тобто необхідно піддавати автомобіль чіп-тюнінгу. Корективи вносяться для того, щоб нормалізувати кількість повітря при підготовці паливної суміші.

Звичайно, чіп-тюнінг буде коштувати недешево, так що майстер повинен бути готовим до відчутних фінансових витрат.

Додаткова інформація

Заміна клапана ЄГР є найпростішою сервісної операцією. Даний клапан розташований відразу під капотом, доступ до нього нічим не обмежений. Єдине, з чим може виникнути складність, так це із замовленням оригінального клапана ЄГР.

Автор відео проводить заміну клапана на Авео з двигуном Т250 шанхайської складання. Автомобілі цієї серії відрізняються тим, що їх приводна система збирається з комплектуючих китайського виробництва. Велика частина шанхайських деталей не зустрічається на полицях автомагазинів у наших краях.

Автору відеоролика довелося розшукувати клапан ЄГР для Шанхайського Chevrolet Aveo на просторах китайських інтернет-магазинів. Запчастина знайшлася на AliExpress. Артикульний номер деталі: 9015237 EGR.

Слід ще кілька слів сказати і про саму роботу клапана ЄГР. Даний клапан дозволяє збільшити екологічність роботи двигуна. Підвищення екологічності вдається досягти за рахунок забору відпрацьованого газу з 4 циліндра і його повторне використання. Тобто екологічність роботи двигуна Шевроле Авео на рівному місці підвищується приблизно на 25%. Зрозуміло, чверть відпрацьованих газів не випаровується у нікуди. Увесь нагар та кіптява осідають на робочих поверхнях двигуна.

Машини, що використовують клапан ЄГР, вимагають до себе на порядок більшої уваги з боку сервісного обслуговування. Зокрема, необхідно частіше міняти моторне мастило. Додатково радиться приділяти більше уваги профілактиці закоксовування поршневих кілець.

Розкажіть друзям

» Всі новини

.